Kunagi ei tea, millal just sul veab

Elu mõte ei seisne selles, mida vajab maailm, mida ootavad sinult teised, isegi mitte selles, kuidas sa arvad, et sa peaksid elama. Mõte on iga hetke võtmine kunagi ei tea, millal just sul veab, et see annab sulle midagi, et see on kingitus.

Jääda iseendaks ja leppida teadmisega, et pole olemas õigesti ja valesti elatud elu. Sinu elu ongi sinu meistritöö, see on selline nagu oled sina, see on kordumatu. Kui tunne on õige, on kõik õige. Ja üle pika aja on see tõesti üks väga-väga geniaalne asi, mida ma rõõmuga jälgin. Natuke inimsuhteid, palju USA poliitikat ja mentaliteeti, kõvasti üldhariduslikke teemasid ja laiendab silmaringi ka.

Aga mida rohkem ma seda sarja vaatan, seda enam ma imestan. Kui eripärane see ameerikalik mentaliteet ikka tegelikult on. Või olen hoopis mina kummaline ja ei saa asjadele pihta. Aga see sügav patriotism ja absoluutne usk oma kodumaasse on natuke kummastav. Okei, ma olen ilmselt ise külm kui kala. Ma ei oska päris hästi seletada, mida ma mõtlen.

Ilmselt tuleb sarja vaadata, et aru saada. Ja see patriootlik alltekst, mis pidevalt kinnitab sulle, et USA on suur ja võimas ja eksimatu Noh, pärast paari põnevat dokfilmi jätab see tõesti veidi naiivse mulje. Samas, vattahekk, ega keegi seda uskumust ümber ka ei lükka. Vanast harjumusest on USA endiselt maailma kõige võimsam ja targem riik, mis siis sellest, et nende riigivõlg on ulmeline ja hariduseteemalistes uuringutes ei sära nad kunagi just tabelite tipus. Kuna ma olen vahepeal praktiliselt ainult maganud ja mittemaganud, siis pole blogimiseks aega jäänudki. Reedel oli maailma kõige lahedam Elephants From Neptune live Kantsis, minu musi oli puldis ka veel ja magama ei saanud meist keegi enne kella kuut hommikul.

Aga nüüd olen ma tagasi ja otsustasin teid mitte rohkem piinata. Kolm viimast teemat, kõik ühes megapostituses. Päev nr 12 — 3 raamatut, mis mind mõjutasid. Kas te teate, kui raske on valida välja ainult kolm raamatut terve elutäiest raamatutest? Ja kui kohutav on otsustada, mis on mõjutanud rohkem, mis vähem.

Aga kuidagi sain ma ülesandega hakkama. Mille ma valisin välja kodus olemasolevatest väljaannetest, sest pilti oli vaja teha. Ma muidugi vabandan oma mobiili pildistamisoskuste pärast, aga minu HEA fotoka aku on parajasti laadimas. Seega, you must take what you can get. Harry Potter on selles listis tegelikult mõtteliselt terve sarjaga, aga teine osa oli see, mida ma omal ajal esimesena lugesin, sest esimene osa oli raamatukogust väljalaenutatud. Harry Potter on minu lapse- ja nooruspõlve kõige SUUREM raamat.

Teine oluline raamat mu elus on Neil Gaimani Ameerika Jumalad. Neil Gaiman on üldse üks mu lemmikumaid kirjanikke. Ja Ameerika Jumalad oli esimene tema teos, mida ma kunagi käes olen hoidnud. See oli muidugi eestikeelne ja raamatukogust laenutatud, mitte selline nagu pildil, aga Ma mäletan siiani, kuidas tema sõnad voolasid lehekülgetelt aeglaselt nagu mesi üle mu teadvuse.

Viimane raamat, mille ma välja valisin, on Sofi Oksaneni Baby Jane. Ma üldiselt üritan vältida kõike väga masendavat ja negatiivset oma elus, aga see on raamat, mille igal leheküljel ma tundsin ära osakese endast. See oli ikkagi masendav ja natuke negatiivne ja natuke hirmutav, aga see rääkis Päris Elust ja Päris Probleemidest. Raske on leida raamatut, mis oleks samavõrra brutaalne ja kaunis. Kõige lähem asi pesale, mis mul on, on elutoadiivan. Esiteks meeldib mulle elutuba juba sellepärast, et see on avatud ja keskne.

Kui mõni kirvemõrvar peaks lähenema, siis on mul vähemalt kolm väljapääsu, kust põgeneda 😀 Ja elutoas on õhksoojuspump, mis tähendab, et siin on soe Televiisor on siin, kuigi ma tegelikult üksi olles praktiliselt telekat ei vaatagi. Ma võin sulle öelda: õnn on hea sari, mida sa nädalast nädalasse ootad. Aga õnn on ka hullumeelsus, julgus, otsus, risk. Ma ütlen kohe ära, et ma ei ole mingi eriline parfüümiinimene. Noh, mulle meeldivad head lõhnad küll, ja mulle meeldib neid poodides sussutada ja unistada, kui glamuurne ma päevad läbi oleksin, kui ma pidevalt selliselt lõhnaksin.